Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 258

Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 259

Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 269

Angelika Malerczyk

Jedenastoletnia skrzypaczka, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Rybickiego w Tychach. Muzyczne umiejętności doskonali pod okiem prof. Antoniego Cofalika.

Jest laureatką wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Zdobyła m.in: I miejsce oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2008), II miejsce i nagrodę specjalną w I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Vivaldi 330 w Wieliczce (2008), II miejsce oraz nagrodę specjalną w IX Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” w Sochaczewie (2009), I miejsce w X Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009), II miejsce w 14 Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym im. B. Warchala w Dolnym Kubinie na Słowacji (2010), wyróżnienie w 52 Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Kociana w Usti nad Orlicą w Republice Czeskiej (2010), I miejsce i nagrodę specjalną na I Krakowskim Konkursie Smyczkowym Młodych Talentów (2011), wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Klasy Skrzypiec i Altówki w Warszawie (2011) oraz III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie (2011).
Angelika brała udział w licznych kursach i warsztatach muzycznych, takich jak: Zimowa Akademia Muzyczna w Kudowie Zdrój, Letnia Akademia Muzyczna w Krakowie, Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Łańcucie, Międzynarodowa Akademia Smyczkowa Stringtime w Goch w Niemczech. Kształciła się tam pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów: prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Michaela Stricharza, prof. Grigorija Żyslina.
Angelika bierze również udział w licznych koncertach i projektach muzycznych m.in. recital w ramach Przemyskiej Jesieni Muzycznej 2011. Ma na swoim koncie koncerty w Zamku Pszczyńskim, Łazienkach Królewskich w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie czy Królewskim Konserwatorium w Hadze w Holandii.
Obecnie jest również podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Programie Pomocy Wybitnie Zdolnym.
W szkole nie tylko pasjonuje się muzyką, ale bierze z powodzeniem udział w licznych konkursach matematycznych, recytatorskich, czy przyrodniczych.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.

Book your tickets