Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 258

Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 259

Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 269

II edycji projektu „Gradus ad Parnassum”

„Gradus ad Parnassum”

Wydarzenie jest rodzajem konferencji o wyraźnym zorientowaniu praktycznym .Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym. Projekt jest kontynuacją cyklu „Gradus ad Parnassum” zapoczątkowanego wspólnie przez prof. Ewę Bukojemską oraz mgr Olgę Łazarską.Projekt skierowany jest do nauczycieli, uczniów, studentów i absolwentów szkół muzycznych.

Grono wykładowców

Tak jak w ubiegłym roku, w gronie wykładowców znajdą się wybitni pianiści – pedagodzy, na czele z owianym sławą swych dokonań i wieloletniej obecności na estradach świata, austriackim pianistą Alfredem Brendlem.
Tegoroczna edycja projektu odbędzie się w dniach 5-7 października 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie.

W programie wydarzenia znajdą się:

  • wykład: Alfred BRENDEL: Jak grać Mozarta (“On playing Mozart”)
  • lekcje otwarte z prof. Wojciechem Świtałą
  • lekcje otwarte z prof. Andrzejem Ratusińskim
  • lekcje otwarte z prof. UMFC dr hab. Joanną Ławrynowicz-Just
  • lekcje otwarte dla duetów fortepianowych I zespołów kameralnych z prof. Marią Szwajger- Kułakowską

Wykłady  i lekcje otwarte:

  • początkowe nauczanie gry na fortepianie: mgr Jolanta Ptasińska
  • trema i sposoby jej zwalczania: dr Anna Antonina Nogaj

Ponadto

Ponadto w ramach wydarzenia odbędą się trzy recitale: recital fortepianowy Marcina Koziaka, oraz recitale duetów na 4 ręce: Chopin Piano Duo (Anna Boczar/Bartłomiej Kominek) oraz Zarębski Piano Duo (Piotr Różański/Grzegorz Mania).
Wydarzenie będzie kolejną okazją do poznania się, rozwoju, wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie pianistów, podczas których poruszane będą różnorodne wątki kształcenia i wykonywania zawodu.
Projekt organizowany jest przy współudziale Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.

Book your tickets