Jolanta Kowalska

Śpiewaczka, sopran. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury, Miasta Krakowa oraz programu „Młoda Polska”.

Z wyróżnieniem ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie jak i w Guildhall School of Music & Drama w Londynie.
Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, jest laureatką prestiżowych nagród na Międzynarodowych Konkursach (m.in. I nagroda Bach’s Songer’s Prize w Londynie, The Thelma King).
Współpracuje z Krakowską Orkiestrą Kameralną, jest członkiem zespołu Capella Cracoviensis. Występowała pod batutą m.in. Andrew Parrotta, Ralfa Sochaczevskyego, Paula Esswooda i wielu innych.
Wzięła udział w Koncercie Noworocznym organizowanym przez Fundację Pro Musica Bona i Kopalnię Soli w Wieliczce.
.