Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 258

Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 259

Warning: A non-numeric value encountered in /htdocs/fundacjapromusicabona.pl/wp-content/themes/AdoreChurch/imic-framework/imic-theme-functions.php on line 269

Natalia Orszak

Trzynastoletnia Natalia kształci się w klasie skrzypiec prof. Anny Rychlik, w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

Zamiłowanie do muzyki przejawiała już od najmłodszych lat ucząc się w domu gry na keyboardzie. Debiutowała w 2007 roku, w Wojewódzkim Konkursie Fortepianowym Muzyka Polska, zdobywając I miejsce. W tym samym roku wystąpiła w Konkursie – X Spotkania Młodych Mistrzów Klawiatury im. Janiny Garści, otrzymując wyróżnienie.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła bardzo późno, bo dopiero w dziesiątym roku  życia. Jej rówieśnicy już występowali na scenach, gdy ona zaczynała swą  edukację muzyczną.
W 2007 roku rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej I stopnia nr 1 im. St. Wiechowicza w Krakowie w klasie skrzypiec, w której czteroletni program nauczania zrealizowała w ciągu zaledwie dwu lat.
W 2009 roku uczestniczyła w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas skrzypiec i altówki w Dębicy a następnie w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów klas IV i V skrzypiec w Warszawie. Występowała w Filharmonii Krakowskiej, grając solowy koncert.
 W tym samym roku zaliczyła program nauki gry na skrzypcach i teorii muzyki  klasy piątej i podjęła naukę w klasie szóstej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia  nr 1 im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Ireny Wójtowicz.
Natalia była Koncertmistrzem Orkiestry POSM I st. w Krakowie oraz Koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej utworzonej z uczniów POSM I st. w Krakowie i  Izraelskiego Konserwatorium Muzycznego z którymi wystąpiła w Filharmonii Krakowskiej. Brała udział w licznych audycjach, występach i koncertach.
Swoje umiejętności doskonaliła na Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Polsce oraz na Kursach Mistrzowskich we Francji.
W 2011 roku Natalia została wyróżniona otrzymując zaproszenie do Goch w Niemczech.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.

Book your tickets