DZIAŁALNOŚĆ

Koncert Stypendystów w Auli Collegium Novum

Aula Collegium Novum

Koncert uświetniający obchody jubileuszu 60- cio lecia

Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W koncercie wzięli udział:

  • klarnecistka Dorota Pałka,
  • pianista Yehuda Prokopowicz,
  • skrzypaczka Julia Rozmus,
  • gościnnie pianistka prof. Monika Gardoń – Preinl

Dorota Pałka- klarnecistka



Yehuda Prokopowicz - pianista


Na zdjęciu Julia Rozmus z towarzyszeniem pianistki dr hab Moniki Gardoń -Preinl prof. AMKP wykonują Preludium i Allegro Fritza Kreislera.

Dla Julii był to koncert zwieńczający jej 9 rok nauki gry na skrzypcach. W roku szkolnym 2023/24 zdobyła wiele nagród na konkursach skrzypcowych w tym II miejsce na VII Konkursie Skrzypcowym w Toruniu czy wyróżnienie na IX Kokursie im. Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo w Tomaszowie Mazowieckim.


WARTO WIEDZIEĆ

Budowa gmachu Collegium Novum, rozpoczęta w 1883 roku według projektu Feliksa Księżarskiego, była znaczącym przedsięwzięciem architektonicznym. Pracami budowlanymi zarządzał Antoni Łuszczkiewicz, a do realizacji projektu użyto najwyższej jakości materiałów. Kamień sprowadzono z Dobczyc, Pińczowa oraz Straconki, natomiast cegłę dostarczyła fabryka Maurycego Barucha z Podgórza. Stolarka i meble do wnętrz zostały zaprojektowane przez Tadeusza Stryjeńskiego, co dodało budynkowi elegancji i klasy.

Budowę zakończono w 1887 roku, a uroczyste otwarcie uczczono wybiciem pamiątkowego medalu, zaprojektowanego przez Mieczysława Kurnatowskiego. Collegium Novum od samego początku swojego istnienia stało się ważnym punktem na mapie akademickiej, zachwycając swoją architekturą i starannością wykonania.



Za gościnę i możliwość zagrania koncertu w tak nobliwym miejscu, jakim jest Aula Collegium Novum składamy podziękowania na ręce prof. Piotra Laidlera, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Autorem zdjęć jest Konrad Mika


Wspieramy wybitne młode talenty muzyczne

Tworzymy społeczność 

zaangażowaną w muzykę

Organizujemy koncerty dla naszych Darczyńców

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - OPP

NUMER KONTA FUNDACJI:

71 1160 2202 0000 0001 5560 5180

Film banerowy został nakręcony dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory|

Rynek Główny 35, Kraków - W filmie wystąpili Julia Błachuta i Yehuda Prokopowicz.