STYPENDYŚCI

Aniela Biesiadecka

Utalentowana młoda oboistka, laureatka wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Edukacja

Aniela Biesiadecka, lat 14, uczennica klasy IV PSM II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie pod kierunkiem prof. dr hab. Marka Mleczko rozwija swoje umiejętności instrumentalne.

Aniela od najmłodszych lat wykazywała zainteresowania muzyczne a naukę gry na oboju rozpoczęła w wieku 6 lat. Dzięki odrobinie talentu i ogromowi pracy – w wieku 9 lat jako zdobywca I miejsca brała udział w koncercie laureatów i prezentowała swoje umiejętności w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Przez wszystkie lata nauki gry na oboju brała udział w licznych koncertach i nagraniach – w tym w nagraniach: płyty: „Kiedyś to były święta” Czesław Mozil i grajkowie przyszłości – płyta zdobyła Fryderyka 2020, płyty z utworami patriotycznymi: „Nad nami orzeł biały” oraz w innych licznych koncertach.

Osiągnięcia

Obecnie jest młodą artystką, niezwykle aktywną, obdarzoną talentem muzycznym oraz cechami charakteru, które decydują o jej ciągłym rozwoju. Tylko w ostatnich latach była laureatką następujących konkursów:

  • III nagroda w XXiX Śląskim konkursie „Instrumenty dęte Drewno dla najmłodszych”, IV 2023
  • III miejsce w międzynarodowym konkursie Luigi Ceritelli (Włochy)
  • I miejsce w ogólnopolskim Konkursie młodych instrumentalistów (Jasło, III 2022);
  • I miejsce MEDICI International Music Competition (IX 2022)
  • I miejsce w międzynarodowym konkursie IMKA MUSIC COMPETITION I miejsce MCO Paris 2022

Stypendia

Aniela w roku 2022/2023 była stypendystką Klubu Krakowskiego. Obecnie jest podopieczną programu stypendialnego „ZDOLNI” Krajowego Funduszu na rzecz dzieci oraz stypendystką Fundacji Pro Musica Bona.