FAQ

Wasze częste pytania

Jeśli masz inne pytania, na które nie mogliśmy tutaj odpowiedzieć, lub po prostu chcesz porozmawiać:

inf@FundacjaProMusicaBona.pl

W jaki sposób mogę zostać Stypendystą?

Aby zostać stypendystą Fundacji Pro Musica Bona należy zapoznać się z regulaminem stypendium dostępnym na stronie Fundacji a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tu , wypełnić i zeskanowany odesłać na adres FundacjaProMusicaBona@wp.pl . Po weryfikacji zgłoszenia otrzymacie Państwo maila z informacją o terminie przesłuchań organizowanych przez Fundację.

Kto decyduje o przyjęciu do grona stypendystów Fundacji?

O przyjęciu do grona stypendystów Fundacji decyduje Zarząd Fundacji wraz z Fundatorami po przesłuchaniach kandydatów.

Czy można się odwołać od decyzji jeśli nie zostałam/nie zostałem przyjęty do grona stypendystów?

Nie. Decyzja Zarządu i Fundatorów jest ostateczna i nieodwołalna.

Kto decyduje o formie stypendium?

O formie przyznanego stypendium decyduje Zarząd Fundacji wraz z Fundatorami po indywidualnym rozpatrzeniu i uwzględnieniu potrzeb każdego stypendysty, co ważne, czasie trwania roku stypendialnego pozostajemy w stałym kontakcie z rodzicami, pedagogami czy samymi stypendystami w celu uzgodnienia na bieżąco optymalnej formy pomocy.

Czy udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundację jest obowiązkowy?

Jedną z form naszego programu stypendialnego jest promocja artystyczna. Każdemu stypendyście zapewniamy udział w minimum jednym koncercie czy wydarzeniu artystycznym w czasie trwania roku stypendialnego. Udział w nim jest obowiązkowy, ale termin oraz repertuar jest za każdym razem ustalany ze stypendystami oraz ich opiekunami.

Czy Fundacja może posługiwać się nagraniami ze swoich koncertów jeśli jest tam mój wizerunek?

Tak. Każdy, kto chce zostać naszym stypendystą, wypełnia razem z formularzem zgłoszeniowym także zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystywanie wizerunku przez Fundację dla celów statutowych fundacji. A więc Fundacja może wykorzystywać wszystkie nagrania z koncertów, które organizuje oraz te, które stypendysta jej udostępni w celu promocji swojej osoby.

W jakiej wysokości stypendium mogę otrzymać?

To Zarząd Fundacji wraz z Radą Fundatorów decyduje o przyznaniu stypendium oraz o jego formie. Nie zawsze jest to forma pieniężna. Fundacja może zdecydować także o przyznaniu stypendium rzeczowego np. akcesoriów do instrumentu czy nut, a także o promocji Stypendysty podczas wydarzeń i koncertów organizowanych przez Fundację.

Chciałabym/Chciałbym wesprzeć Fundację. Jak mogę to zrobić?

Wesprzeć Fundację można na kilka sposobów. Możecie Państwo dokonać wpłaty na nasze konto tytułem „darowizna na cele statutowe ”, rozliczyć 1,5 % swojego podatku na rzecz naszej Fundacji, ufundować akcesoria do instrumentów lub nuty (po skontaktowaniu się z nami) lub zlecić nam organizację koncertu.

Chciałbym/Chciałabym zorganizować koncert we współpracy z Fundacją. Co mam zrobić?

Aby zorganizować koncert, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Ustalimy szczegóły i dopasujemy wykonawców do rodzaju wydarzenia.

Jak można zostać oficjalnym sponsorem Fundacji?

Jeżeli Państwa Firma chciałaby zostać oficjalnym sponsorem Fundacji uprzejmie prosimy o kontakt drogą mailową w celu omówienia szczegółów.

Czy można ufundować indywidualne stypendium wybranemu stypendyście

Tak, w tym celu prosimy o kontakt drogą mailową.

Co robimy dzięki darowiznom?

Przekazując darowiznę, zapewniasz młodym zdolnym muzykom: udział w koncertach, kursach i konkursach muzycznych dofinansowanie zakupu instrumentów, nagrań , sesji fotograficznych lub pomocy naukowych, promocję w mediach społecznościowych Fundacji.

Co roku dzięki Twoim wpłatom organizujemy i współorganizujemy : Lekcje mistrzowskie, koncerty, warsztaty muzyczne, konkursy muzyczne

Dziękujemy

Wspieramy wybitne młode talenty muzyczne

Tworzymy społeczność 

zaangażowaną w muzykę

Organizujemy koncerty dla naszych Darczyńców

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - OPP

NUMER KONTA FUNDACJI:

71 1160 2202 0000 0001 5560 5180

Film banerowy został nakręcony dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory|

Rynek Główny 35, Kraków - W filmie wystąpili Julia Błachuta i Yehuda Prokopowicz.