Dorota Pałka

Utalentowana klarnecistka, laureatka wielu nagród, nieustannie szlifująca swoje umiejętności pod okiem najlepszych pedagogów.

Urodzona w 2004r. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Żegocinie w klasie klarnetu Krzysztofa Pucha. Obecnie jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie klarnetu dr hab. Piotra Laty.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach pod okiem wspaniałych klarnecistów i pedagogów takich jak:

• Gabor Varga,
  • Jean- Marc Fessard,
  • Nuno Pinto,
  • Florent Heau,
  • Risto Gjorevski,
  • Vitor Fernandes,
  • Antonio Saiote,
  • Francisco Canto,
  • Antonio Tinelli,
  • Ecesu Sertesen,
  • Igor Františák,
  • Arkadiusz Adamski,
  • Roman Widaszek,
  • Jan Jakub Bokun
  • Grzegorz Wieczorek

Jest laureatką wielu konkursów i festiwali muzycznych o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Do jej najważniejszych osiągnięć należą:

• Grand prix na Międzynarodowym Konkursie Fanfares Of Lviv 2021,
  • II miejsce i Nagroda Specjalna za wyróżniającą się osobowość artystyczną na X Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym,
  • I miejsce na IV Warszawskim Festiwalu Miniatura Muzyczna na Instrumenty dęte drewniane i blaszane,
  • II miejsce na XIV Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim,
  • II miejsce na International Moscow Music Competition,
  • I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych ”Finalis”.

Ponadto Dorota jest również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Pro Musica Bona oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.