Wiktoria Boroń

Utalentowana sopranistka cały czas rozwijająca swoje umiejętności wokalne.

Wiktoria Boroń - ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Aktualnie jest studentką II roku wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Ewy Biegas.

W roku 2023 brała udział w dwóch projektach Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego:

• w Teatrze Wielkim w Warszawie
  • oraz w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

W kwietniu 2024 została laureatką nagrody specjalnej prof. Lidii Horvat- Dunjko na XXV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti na Słowacji.

Od roku 2023 jest podopieczną Fundacji Pro Musica Bona.