STYPENDYŚCI

Zuzanna Zajda

Młoda saksofonistka utytułowana w ponad 56 konkursach instrumentalnych.

Edukacja

W wieku 12 lat rozpoczęła naukę gry na saksofonie pod kierunkiem Tomasza Skiby. Aktualnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie saksofonu prof. dr hab. Pawła Gusnara. Jest członkinią zespołu Sombrero Sax Quartet.

Osiągnięcia

Przez cały okres 10 – letniej edukacji brała udział łącznie w 63 konkursach muzycznych, w tym o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, w których 56-krotnie została nagrodzona, a 35 - krotnie zdobyła 1 miejsce, w tym 5 razy Grand Prix. Pierwsze nagrody obejmują nie tylko konkursy saksofonowe, ale także pianistyczne (w kategorii fortepian dodatkowy/obowiązkowy) oraz muzyki kameralnej.

Ostatnie sukcesy

Ostatnimi dużymi sukcesami Zuzanny były:

  • zdobycie nagrody Gold Medal Absolute Winner w International Yoouth Music Competitions (USA – Atlanta)
  • zdobycie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Vienna Classical Music Competition, gdzie w koncercie galowym wystąpiła jako solistka z Vienna City Orchestra w słynnej sali koncertowej Ehrbar w Vienna Hall.

Stypendia

W lutym 2019 roku otrzymała tytuł laureata XVI edycji programu stypendialnego Młoda Polska - Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została również stypendystką honorową Fundacji Pro Musica Bona, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, Sapere Auso Małopolskiej Fundacji Stypendialnej, Regionalnego Programu Stypendialnego Województwa Małopolskiego oraz Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wspieramy wybitne młode talenty muzyczne

Tworzymy społeczność 

zaangażowaną w muzykę

Organizujemy koncerty dla naszych Darczyńców

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - OPP

NUMER KONTA FUNDACJI:

71 1160 2202 0000 0001 5560 5180

Film banerowy został nakręcony dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory|

Rynek Główny 35, Kraków - W filmie wystąpili Julia Błachuta i Yehuda Prokopowicz.