STYPENDYŚCI

Igor Chyrc

Bardzo młody saksofonista który już może się pochwalić licznymi nagrodami na konkursach oraz całkiem sporym jak na swój wiek dorobkiem koncertowym. Swoje plany na przyszłość wiąże z muzyką.

Edukacja

Igor Chyrc ma 12 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie - Filia w Niepołomicach. Z wielką pasją i zaangażowaniem, trzeci rok uczy się grać na saksofonie pod opieką Tomasza Skiby. Igor jest bardzo pilnym uczniem i już po sześciu miesiącach nauki, po raz pierwszy uczestniczył w krajowym konkursie muzycznym, zdobywając trzecie miejsce. Pod koniec pierwszej klasy odniósł swój pierwszy większy sukces, otrzymując nagrodę Grand Prix na II Ogólnopolskim Festiwalu Saksofonowym dla Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Kozienicach.

Osiągnięcia

Ostatnimi sukcesami Igora, zasługującym na szczególną uwagę, są:

  • Grand Prix i Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Chełmno Pana Artura Mikiewcza na XIV Ogólnopolskim Konkursie „Instrumenty Dęte - Chełmno 2023", organizowanym pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
  • I Nagroda w kategorii Junior w American Protégé International Woodwinds and Brass Competition 2023, a co za tym idzie - zaproszenie na Galę wręczenia nagród oraz do udziału w Koncercie Laureatów, w najsłynniejszej na świecie sali koncertowej - Carnegie Hall w Nowym Jorku. Uroczystość odbędzie się 28 czerwca 2024 r.

Koncerty

Poza występami konkursowymi, Igor z radością uczestniczy w koncertach. W maju 2023 roku wystąpił w II International Gloria Artis Talents Festival w Wiedniu, Został zaproszony również na the New York City Prize Winners’ Recital 2023 oraz Winners Grand Concert Bled 2023 w Słowenii. W grudniu 2023 r. zaprezentował swoje umiejętności na koncercie "Scena Młodych" podczas 5th International Poznań SaxEvent 2023.

Doskonalenie umiejętności

Mimo udziału w licznych konkursach i koncertach Igor pilnie rozwija uzdolnienia muzyczne w codziennej pracy pod okiem swojego nauczyciela. Odznacza się w tym pasją i determinacją i nie ogranicza się wyłącznie do zajęć w roku szkolnym. Wykorzystuje każdą możliwość doskonalenia swoich muzycznych umiejętności. Bardzo chętnie uczestniczy w warsztatach i lekcjach otwartych prowadzonymi przez wybitnych saksofonistów, również w czasie wakacji np. w XIX Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym 2022 w Szczecinku. Brał także udział w 5th International Poznań SaxEvent 2023. Miał możliwość korzystać z uwag znakomitych muzyków i profesorów saksofonu takich jak

  • Paweł Gusnar,
  • Magdalena Jakubska-Szymiec,
  • Łukasz Nędza,
  • Philippe Geiss,
  • Hans de Jong,
  • Vincent David,
  • Asya Fateyeva,
  • Primoż Fleischman.

Występował również w międzynarodowej młodzieżowej orkiestrze saksofonowej pod batutą Geralda Preinfalk z Austrii.

Zainteresowania

Należy dodać, że Igor, mimo ogromnego zaangażowania w naukę gry na saksofonie, jest także wzorowym uczniem, osiągającym najwyższe wyniki w szkole podstawowej. Startuje w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Plany na przyszłość

W przyszłości Igor chce ukończyć szkołę muzyczną II stopnia, a następnie podjąć studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie u Profesora Pawła Gusnara. Marzy by zostać wybitnym saksofonistą i koncertować na całym świecie.

Wspieramy wybitne młode talenty muzyczne

Tworzymy społeczność 

zaangażowaną w muzykę

Organizujemy koncerty dla naszych Darczyńców

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - OPP

NUMER KONTA FUNDACJI:

71 1160 2202 0000 0001 5560 5180

Film banerowy został nakręcony dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory|

Rynek Główny 35, Kraków - W filmie wystąpili Julia Błachuta i Yehuda Prokopowicz.